You are currently viewing המדריך לבחירת שיש למטבח
שיש אבן קיסר

המדריך לבחירת שיש למטבח

זמן קריאה: 6 דקות

עבור אלמנט כל כך בסיסי של המטבח, מדוע השיש גורם לבעיה כה רבה?

זה שטוח. תפקידו פשוט: לספק משטח נקי ואחיד להכנת אוכל והגשתו. באמת, כמה קשה יכול להיות לבחור נכון? די קשה, כפי שמתברר.

התחל עם המחיר: בהתאם לחומר, הדלפק שלך הוא השקעה גדולה או גדולה מאוד. ואז יש את המראה: במטבח העכשווי – יותר ויותר הלב הפעיל של הבית – הדלפק הוא תכונה מגדירה שמטלגרפת את האישיות. האם אתה מינימליסט שמור שמעדיף קוריאן לבן טהור, או טיפוס הרפתקני יותר שהולך על שיש אראבסקאטו מערבולת בפראות?

ומה לגבי תחזוקה? יש חומרים שייכתמו ויישרטו בקלות רבה יותר מאחרים, מה שיפריע לאנשים מסוימים יותר מאחרים.

“נקודת המוצא היא להבין כיצד באמת ישתמש במרחב”,  “יש לנו לקוחות שהם שפים, ויש לנו לקוחות שמכינים קפה רק במטבחים שלהם”, אמר וציין כי לאנשים שונים יש ציפיות שונות בתכלית לגבי אופן התלבשות של משטחי העבודה שלהם לאורך זמן.

באשר לסגנון, הוא אמר, “אנחנו לא בוחרים משטח עבודה בבידוד. אנחנו חושבים איך החומר הזה מתייחס לעיצוב הכללי של הבית. “

כדי לסבך את הדברים עוד יותר, הוסיף, זה לא רק בחירת החומר הנכון. האופן שבו החומר מיוצר למשטח – עם גימור מסוים, פרט קצה ותפרים – יכול להשפיע באופן דרמטי על מראה המטבח.

כדי לפשט את ההחלטות הללו ולמיין את האפשרויות השונות, ביקשנו ממר קוצ’ן וממעצבים וספקי חומרים אחרים הנחיות.

ניתן להכין מונים ממגוון חומרים, ויש יתרונות וחסרונות לכולם. בין הפופולריים ביותר כרגע הם שיש טבעי ואבן מהונדסת כמו קיסרסטון וסילסטון, המיוצרים מקוורץ ושרף (ולעתים קרובות מכונים פשוט קוורץ).

“כולם אוהבים שיש, והאסתטיקה של השיש היא מה שכולם רודפים אחריהם” עם מוצרים מתחרים מעשה ידי אדם,  בין היתר. “למרות שגולות מציעות אסתטיקה מדהימה, ישנן כמה נקודות תורפה.”

באופן ספציפי, “שיש הוא סידן פחמתי, וחומצות אוכלות את אותו סידן פחמתי, שיוצר תחריט”, אמר, והתייחס לאובך הלבנבן שנשאר מאחור לצמיתות על ידי דברים כמו מיץ לימון ועגבניות. קל גם לשרוט בשיש.

אבן מהונדסת כמו שיש אבן קיסר אינה מגיבה לחומצות ועמידה יותר בפני שריטות. היתרון של אנשים שמעדיפים מראה של אבן טבעית, לעומת זאת, הוא שחומרים מהונדסים עדיין לא השיגו מראה דומה, למרות שהיצרנים מנסים.

רגישותו של שיש לחומצה ולשחיקה אינה אומרת שזו בחירה גרועה, אמר. הקונים רק צריכים להיות מודעים לכך שהיא תפתח פטינה לאורך זמן – ואולי אפילו רצוי.

“אבן טבעית תראה בלאי,” אמר האדריכל  גיל שפר . אך ברבים מהפרויקטים שלו, הוסיף, “פטינה היא שם המשחק ונכון לסנכרון עם רוח הבית.”

אדריכל ניו יורקי אחר, השווה את הבחירה בין אבן טבעית לאבן מהונדסת להעדפות בג’ינס. “יש אנשים שרוצים שג’ינס הג’ינס הכהה שלהם ייראה תמיד כהה”, אמר, בדומה לשלמות הבתולית של אבן מהונדסת. “אם אתה אוהב את הג’ינס שלך ללבוש ולהתפוגג, ישנם חומרים אחרים שיראו שאתה גר בבית ומוסיפים אופי למטבח.”

 

אם אתם אוהבים את מראה השיש אך חוששים מהחרט, תוכלו לשקול סוגים אחרים של אבן טבעית, כמו קוורציט (שאינו שונה מאבן מהונדסת על בסיס קוורץ). לחלק מהזנים יש “דפוס דומה לשיש”, אמר מר טיבט, אך הם “עמידים בפני חומצות ועמידים בפני שריטות”.

אם אתה מעדיף אבן טבעית בצבע כהה יותר, התבונן בגרניט או אבן סבון, הציע מר נוסבאום, שיעץ שלא להשתמש בשיש שחור עבור דלפק מטבח. בשיש כהה, “תחריט החומצה יהיה גלוי מדי מכיוון שהתחריט הוא בצבע בהיר”, אמר. עם גרניט ואבן סבון, תחריט אינו מהווה דאגה.

אבן סבון רכה יותר מסוגים רבים של אבן, לדבריו, מה שאומר שניתן לשרוט אותה די בקלות. אבל הצד החסר של הרכות הזו הוא ש”אתה יכול ללטף את זה בעזרת כרית סקוטש-בריט “, לתיקון מהיר.

חומרים מעץ ידי אדם חזק ואטום – כולל לוחות חרסינה בקנה מידה גדול ואבן סנטרית כמו לפיטק, נאולית ודקטון – זוכים לחסד כמשנה לאבן מהונדסת מבוססת קוורץ.

חומרים עמידים למשטח מוצק כמו קוריאן נותרים פופולריים וניתן ליצור בהם משטח עבודה בעל מראה חלק.

נירוסטה ועץ הם גם מועדפים רב שנתיים בקרב מעצבים, אם כי שניהם נוטים ללבוש לאורך זמן.

 

מר שפר בנה מטבחים עם מגוון רחב של חומרי דלפק: מהגוני בגימור מבריק וצימי ימי; קצב אדר מייפל עם שמן מינרלי שנועד לפתח אופי לאורך זמן; ואפילו עץ עתיק שנלבש מראש באזורים החל מחיתוך של עשרות שנים, לצורך תחושת גיל מכוונת.

שיש למטבח
שיש למטבח

 

אין כלל שאומר שאתה חייב להשתמש בחומר יחיד לכל הדלפקים שלך. אדריכלים ומעצבים לעיתים קרובות מערבבים זאת על ידי שימוש בחומר אחד עבור רוב הדלפקים, חומר אחר עבור האי, ועוד אחד עבור backsplash.

“לעתים קרובות אנו בוחרים אבן נאה למראה לאי המטבח, מכיוון ששם אנשים יושבים ויגעו בשיש”, אמר מר צ’ין. “ואז, על השיש האחורי, שם יש לנו הכיור, מדיח כלים, כיריים, עוד שומן וכלים מלוכלכים, אנו בוחרים חומר עמיד יותר.”

בדירה באפר ווסט סייד של מנהטן הוא תכנן מטבח עם אי שיש פסלוני ודלפק קוריאן לאורך הקיר מאחוריו. עבור דירה אחרת, ברובע פלטירון, הוא תכנן אי עם גג בטון, ואז התקינה דלפקי גרניט שחורים בטווח הכיור וכיסוי אחורי של שיש פסלוני לבן.

 

לבעלי בתים עצבניים, לדבריו, “הפוך האחורי הוא לעתים קרובות המקום הטוב ביותר לשים בו שיש, כי קשה לשפוך על משטח אנכי.”

לאחר בחירת החומר – או החומרים – כל שעליך לדאוג הוא עיצוב והתקנה.

לכל הפחות, תצטרך לבחור כיור, ברז וכל מכשירים משולבים לפני ייצור הדלפק, כך שניתן יהיה לחתוך אותו כדי להתאים אותם.

אם אתה משתמש באבן טבעית או מהונדסת, יהיה עליך לבחור גימור לדלפק. האפשרויות הנפוצות ביותר הן מושחזות (מה שיוצר מראה רך ומט) ומלוטש (מראה מבריק), אם כי קיימים גימורי מרקם אחרים, פחות נפוצים, כולל להבות ועורות. עבור שיש, ספקים ממליצים לעתים קרובות על גימור מושחז, מכיוון שהוא יעזור להסתיר תחריט חומצה.

לוחות חומר נמכרים בדרך כלל בעובי של שלושה רבע אינץ ‘או רבע אינץ’ (אם כי לפעמים ניתן להשיג לוחות דקים ועבים יותר, תלוי בחומר). אבל אפשר לגרום להם להיראות הרבה יותר משקליים.

נוסף הוא הוספת קצה מיטר, כאשר משטח הנגד האופקי ופס קצה תואם נחתכים בזוויות של 45 מעלות ומחוברים כדי להעניק לחומר מראה עבה יותר. כאשר עושים זאת טוב, התוצאה נראית חלקה ועושה רושם שהדלפק עשוי מגוש חומר מוצק.

חברת האדריכלות מעצבת לעיתים קרובות דלפקים עם קצוות מכוסים , משום ש”אנחנו רוצים ליצור מראה של מסה “, אמר ברי, האדריכלים תכננו דלפקים עם קצה בעובי של שני וחצי סנטימטר מבזלתת הבסיס של שלושה רבע סנטימטר, לדבריו. מסאנה אורקה גם השתמשה בטכניקה ליצירת מדפי אבן עבים לקירות מעל הדלפקים.

לקבלת מראה מסורתי יותר, ניתן לייצר דלפקים עם מגוון קצוות מעוצבים, החל משור פשוט ומעוגל ועד לקצה העיטורי יותר – או בצורת S – המועדף על ידי מר שפר.

“כאשר אנו משתמשים במשטח עבודה בגודל שלושה רבעים אינץ ‘, לעתים קרובות אנו נותנים לו צורה,” אמר. “משהו כמו צורה של אוגי קצת יותר לבוש.”

לאחר סיווג פרטי העיצוב, הגיע הזמן לייצר ולהתקין את הדלפקים, תהליך שבדרך כלל כולל שחקנים רבים, מכיוון שספקים רבים מוכרים רק את חומר הגלם, ונדרש ייצור נפרד להכנת הדלפקים. עבודה עם מעצב או קבלן שיכולים לעזור בתיאום דברים היא לעתים קרובות מועילה.

החלטות המתקבלות בשלב זה בתהליך יכולות להשפיע גם על המראה המוגמר. בשיש ובסוגי אבן אחרים בעלי ורידים דרמטיים, יכולים להיות הבדלים משמעותיים במראה בין לוח ללוח. במידת האפשר, עליך לבחור את הלוחות הספציפיים שישמשו להכנת הדלפקים שלך.

באופן דומה, חלקים מסוימים בלוח בודד עשויים להיות מושכים יותר מאחרים, ולעתים קרובות ניתן לציין היכן בדיוק רוצים לבצע חתכים.

הציע ליצור עיבוד של המטבח עם פיסות האבן המדויקות בהן אתה מתכוון להשתמש, כדי שתוכל לראות איך הם ייראו לפני חיתוך החומר. ABC Stone שומרת תמונות דיגיטליות של כל לוח במחסן שלה למטרה זו.

שקול גם אם תפרים יהיו נדרשים – ייתכן שדלפקים מסוימים יצטרכו להיות ארוכים יותר מאשר לוח בודד מאפשר, או שהמשטחים יצטרכו להגיע בחלקים כדי שניתן יהיה לתמרן אותם למטבח – ונסה לוודא שהם מגיעים בסופו של דבר למקומות לא פולשניים. . (עם חומרי משטח מוצקים כמו קוריאן, תפרים הם לעתים רחוקות בעיה, מכיוון שהם יכולים להיות בלתי מורגשים במהלך ההתקנה.)

בכל מקום אפשרי, נסה ללכת חלק. “אם אתה יכול להימנע מתפרים, זה רק הצעד הקטן והנפלא הזה,” אמר מר שפר, שהרחיק לכת והניף דלפקים ארוכים דרך חלונות הדירות בניו יורק כדי למנוע חתכים.

 

באופן כללי, “אנו ממליצים על אוטם על כל האבן הטבעית”, אמר מר נוסבאום, ממקור אבן. “אפילו על חומרים בצפיפות גבוהה”, כמו גרניט וקוורציט.

חומרים מעשה ידי אדם – כולל אבן מהונדסת, אבן sintered, חרסינה ומשטח מוצק – אינם דורשים סילר, מכיוון שהם כבר כמעט לא נקבוביים.

ניתן גם להשאיר אטם עץ ואבני סבון ללא אטום, אך עשויים להפיק תועלת מיישום תקופתי של שמן מינרלי.

מגוון של אוטמים זמינים, אך הנפוצים ביותר הם איטום חודר או הספגה של חברות כמו Fila ו- Dry-Treat. “זה חודר לחומר ופשוט דוחה מים וכתמים,” אמר מר טיבט, אך “היכולת לגרד אותו או לחרוט אותו עדיין קיימת.”

חברות מסוימות מציעות מוצרים המצפים אבן כדי להגן מפני מכתים וכן תחריט. אבל, “העניין של אוטמים שיושבים על פני השטח הוא שאתה צריך להשקיע זמן רב בשמירה על אותו אוטם”, אמר מר נוסבאום. “מניסיוני, אין דרך לעצור את תחריט השיש מבלי ליצור חששות תחזוקה אחרים. במקרים רבים, זה יכול להיות קל יותר רק לתחזק את האבן. “

או שאתה יכול פשוט לאפשר לשיש להראות את גילו.

“אני מעדיף את הפטינה בעצמי,” אמר מר מסנה. “ואם הגרוע מכל יהיה הגרוע ביותר, אתה תמיד יכול לחדד אותו מחדש, והוא ייראה חדש לגמרי.”